czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 marca 2021
  • wyświetleń: 2434

Strażacy rozniosą 70 tysięcy ulotek nt. szczepień przeciwko COVID-19

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Strażacy z jednostek podległych Komendzie Miejskiej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej rozpoczęli kolportowanie 70 tysięcy ulotek, które propagują wiedzę na temat profilaktyki oraz szczepień przeciw COVID-19. Do akcji włączyły się również jednostki PSP oraz OSP z gminy Czechowice-Dziedzice.

Strażacy rozniosą 70 tysięcy ulotek nt. szczepień przeciwko COVID-19
Strażacy rozniosą 70 tysięcy ulotek nt. szczepień przeciwko COVID-19 · fot. KM PSP Bielsko-Biała


Do komend miejskich i powiatowych w całej Polsce zostało dostarczonych 10 milionów ulotek propagujących wiedzę na temat profilaktyki oraz szczepień przeciw COVID-19. Rozpoczął się także proces ich kolportowania do mieszkańców małych miejscowości i wsi. Ulotki zostaną rozwiezione przez druhów ochotniczych straży pożarnych. Wcześniej strażacy spersonalizowali ulotki wpisując do każdej z nich numery telefonów do gminnych koordynatorów szczepień.

Loading...


Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej otrzymała ponad 70 tysięcy ulotek informacyjnych, które od wtorku, 16 marca są przekazywane do jednostek ochotniczych straży pożarnych z powiatu bielskiego. Materiały mają przede wszystkim trafić do mieszkańców wykluczonych cyfrowo, którzy nie korzystają z zasobów internetu, często są samotni lub nie radzą sobie z informacją z innych źródeł. Na ulotkach znalazły się m.in. informacje o tym, jak zapisać się na szczepienie.

Transport osoby na szczepienie przeciwko COVID-19
Transport osoby na szczepienie przeciwko COVID-19 · fot. OSP Lipowiec


W ramach Narodowego Programu Szczepień strażacy pomagają dotrzeć do punktów szczepień przeciw COVID-19 osobom, które nie mają możliwości dotarcia we własnym zakresie. Przedsięwzięcie prowadzone jest we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego.

mp / czecho.pl, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj