• 28 kwietnia 2024
  • 1 maja 2024
  • wyświetleń: 1083

Lider pokonany! Cenne trzy punkty zostają w Czechowicach-Dziedzicach!

Sporą niespodziankę sprawili piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice, którzy na własnym stadionie w meczu 23. serii IV ligi śląskiej (gr.II) wygrali 3:1 (1:1) z liderem tabeli - rezerwami Podbeskidzia Bielsko-Biała, niepokonanymi od 30 września ubiegłego roku, czyli przez trzynaście kolejek (!).

Lider pokonany! Cenne trzy punkty zostają w Czechowicach-Dziedzicach! · fot. Szymon Bandura / mrks.czechowice.pl

Prowadzenie w sobotnim pojedynku jako pierwsi objęli co prawda goście, gdy w 22. minucie płaskim uderzeniem zza pola karnego piłkę do siatki skierował Michał Stempniewicz, ale potem trafiali już tylko bardzo dobrze dysponowani czechowiczanie.

Jeszcze przed przerwą do wyrównania efektownym strzałem z dystansu niemal w samo "okienko" doprowadził Igor Mencnarowski (32 min.), a szalę zwycięstwa na swoją stronę podopieczni trenera Daniela Ferugi przechylili już w drugiej odsłonie.

W 52. minucie po dograniu Konrada Bukowczana celną "główką" pod poprzeczkę popisał się Wojciech Dragon, zaś w 69. minucie po faulu bramkarza rywali na Igorze Mencnarowskim rzut karny skutecznie wyegzekwował wprowadzony kilka chwil wcześniej na boisko Bartłomiej Ślosarczyk.

Po zdobyciu arcyważnego kompletu punktów, walczący o ligowy byt MRKS czeka teraz intensywna "majówka" - bowiem już w świąteczną środę (01.05) o godzinie 11:00 na wyjeździe zmierzy się on z wiceliderem stawki - Polonią Łaziska Górne, natomiast w sobotę (04.05) również o godzinie 11:00 na stadionie MOSiR podejmie drużynę LKS-u Czaniec.

MRKS Czechowice-Dziedzice - TS Podbeskidzie II Bielsko-Biała 3:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Stempniewicz (22 min.), 1:1 Mencnarowski (32 min.), 2:1 Dragon (52 min. - głową), 3:1 Ślosarczyk (69 min. - z karnego)

MRKS: 91. Patryk Riabowski - 2. Oskar Zych, 5. Jakub Góralczyk, 9. Adam Grygier, 18. Dominik Jakubowski (74′ 15. Davyd Shutak), 17. Filip Gajda, 8. Mateusz Wiśniowski (88′ 20. Szymon Kubica), 6. Krystian Kawka (90+4′ 3. Paweł Psik), 19. Igor Mencnarowski, 11. Wojciech Dragon (66′ 7. Bartłomiej Ślosarczyk), 14. Konrad Bukowczan
Trener: Daniel Feruga

Podbeskidzie II: 1. Sebastian Zajac - 18. Bartosz Bernard, 19. Maciej Felsch, 25. Michał Batelt, 3. Paweł Szumiński, 22. Jakub Kisiel, 16. Piotr Szumiński, 24. Patryk Czader (66′ 17. Marco Siverio Toro), 14. Michał Stempniewicz (84′ 21. Maksymilian Biskup), 20. Samuel Nnoshiri, 15. Giorgi Merebashvili
Trener: Marek Sokołowski

Żółte kartki: Bukowczan (90+5′) - Batelt (35′)
Widzów: 100
Skład sędziowski: Sławomir Kowalewski oraz Mateusz Szczepańczyk i Jakub Tekieli (KS Bielsko-Biała)