Najnowsze

• 18 czerwca 2021
  • wyświetleń: 2414

Rotuz wicemistrzem bielskiej A-Klasy

Stało się! Rotuz zalicza najlepszy wynik w historii i zajmuje drugą lokatę Bielskiej Klasy A EFCE na koniec sezonu, mimo że ostatnia kolejka dopiero przed nami.

Uczniowski Klub Sportowy Rotuz Bronów

Zwycięstwo z Kozami na własnym obiekcie było raczej do przewidzenia. Mimo że wynik dosyć okazały 5:2, to nie zabrakło nerwowości i zwrotów akcji.

Rotuz zaczął wyśmienicie, piłka po rzucie rożnym spadła wprost na głowę Zielińskiego i już w 2. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Po kolejnych kilku minutach było już 2:0, bo pewnie wykorzystał rzut karny Papkoj. Po chwili pięknym strzałem z dystansu wynik podwyższył Sosna i po 15. minutach gry było 3:0. Nagle tempo siadło, Rotuz chciał dowieźć ten korzystny wynik do przerwy używając jak najmniejszej ilości sił. Ta sztuka się jednak nie udała, gdyż drużyna z Kóz w 40. minucie zdobyła bramkę.

Druga połowa również zaczęła się dobrze, w okolicach 55 minuty gola bezpośrednio z rzutu rożnego zdobył Feruga. W 73. minucie po szybkiej kontrze bramkę zdobył zawodnik przyjezdnych. Od tego momentu w szeregi gospodarzy wdarło się wiele niedokładności i spora dawka nerwowości. Świetną okazję zmarnował Zieliński dobijając strzał Gaszczyka nad poprzeczką. Jednak ostatecznie to Rotuz zakończył ten mecz, dobrą wrzutkę wykończył Gaszczyk uderzając precyzyjnie głową.

W najbliższą sobotę derby w Ligocie!

UKS Rotuz Bronów vs LKS Orzeł Kozy 5:2 (3:1)
2′ Zieliński
7′ Papkoj - rzut karny