czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Co, gdzie, kiedy?

  • 31 marca 2021
  • dzisiaj, 05:53
  • wyświetleń: 10968

Już w tę niedzielę czechowicka edycja Biegu Tropem Wilczym!

Zaplanowana na 16 maja czechowicka edycja projektu "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych" została przeniesiona na 19 września - poinformowali dzisiaj portal czecho.pl organizatorzy wydarzenia.

bieg tropem wilczym
Już w tę niedzielę czechowicka edycja Biegu Tropem Wilczym! · fot. materiały prasowe


Majowy termin zawodów został odwołany ze względu na epidemię koronawirusa. W czwartek, 29 lipca organizatorzy wydarzenia poinformowali portal czecho.pl, że uzyskali oni indywidualną zgodę na przeprowadzenie IX Edycji Biegu Tropem Wilczym w Czechowicach-Dziedzicach w dniu 19 września.

Prócz terminu oraz daty dotyczącej zgłoszenia zawodników w regulaminie zawodów nic nie uległo zmianie. Ponadto ważnym elementem regulaminu jest zapis, mówiący o tym, że w przypadku odwołania biegu z powodu grożącej nam czwartej fali COVID-19, opłacone pakiety startowe zostaną wydane uczestnikom, którzy dokonali wpłat i powiadomili o tym organizatorów wydarzenia.

Nowy regulamin "Biegu Tropem Wilczym" - 29.07.2021

Głównym celem biegu jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944 -1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Bieg odbędzie się na dystansie 1963 metrów trasą asfaltową. Długość na dystansie 1963 m wskazuje na rok, w którym w walce zginął ostatni Żołnierz Wyklęty Józef Franczak ps. "Lalek".

Według planów organizatorów start biegu znajdować będzie się przy Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach, ul. Romualda Traugutta 11, następnie trasa biegu będzie wiodła ulicami: Romualda Traugutta, Towarową i Kolejową, gdzie pod Tablicą upamiętniającą 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości znajdującą się na ścianie Dworca PKP, zostaną złożone kwiaty. Następnie bieg odbywać się będzie dalej ul. Kolejową, ul. Marii Konopnickiej, ul. Józefa Piłsudskiego do Ronda Solidarności, dalej ul. Juliusza Słowackiego, następnie ul. Romualda Traugutta, do mety, która znajdować się będzie przy Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach, ul. Romualda Traugutta 11.

Portal czecho.pl objął wydarzenie swoim patronatem.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.